Mavi Optik Milat Dizisi'ne Sponsor Oldu

Mavi Optik Milat Dizisi'ne Sponsor Oldu

Mavi Optik Milat Dizisi'ne Sponsor Oldu

Mavi Optik’in de sponsorluğunu üstlendiği, TRT'nin merakla beklenen dizisi Milat, ilk bölümüyle 3 Nisan Cuma akşamı TRT ekranlarında izleyiciyle buluştu. Dizi ilk bölümü ile reytinglerde zirveye oturdu. Güçlü oyuncu kadrosuyla tüm dikkatleri üzerine çeken Milat dizisinin oyuncuları arasında Ufuk Bayraktar, Burcu Kara, İlhan Şeşen ve Mustafa Uğurlu gibi isimler yer alıyor. Miray Yapım imzalı dizinin , yönetmeni  ise Hakan Kurşun.

Milat dizisi ilk bölümünde günün yayınlanan diğer dizilere ve programlara karşı yüzde 6.55 reyting ve yüzde 15.60 izlenme payı ile günün en çok seyredilen dizisi oldu.

DİZİNİN KONUSU

Milat dizisinde Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yabancı istihbarat teşkilatlarıyla olan mücadelesi anlatılıyor. Teşkilatın en başarılı elemanlarından biri olan Hamza çok zorlu görevleri kayıpsız yerine getirmiş başarılı bir askerdir.  Küçük yaşta babasız kalan Hamza yetiştirme yurduna verilir. Akıllı ve çalışkan bir çocuk olan Hamza dikkatleri üzerine çeker. Küçük yaştan itibaren yetiştirilir ve istihbaratın en iyi elemanlarından biri olur. Tek başına üstlendiği operasyonları başarıyla tamamlayan Hamza teşkilatın başkanı Murat bey tarafından İKK'ya alınır. İKK yabancı istihbaratçılarla mücadele eden özel bir ekiptir.

OYUNCULAR

Milat dizisinin başrolünde efsane dizi EZEL'de Ramiz dayının gençliğini canlandıran Ufuk Bayraktar yer alıyor. Genç oyuncu Ufuk Baraktar'a usta isimler Mustafa Uğurlu, İlhan Şeşen ve Demir Karahan eşlik ediyor. Milat dizisinde ayrıca Tatar Ramazan dizisinden tanıdığımız Burcu Kara, Başak Sayan ve Yasemin Öztürk de yer alıyor.

HOLLYWOOD'U ARATMAYACAK SAHNELER

TRT'nin yeni dizisi Milat'ta Hollywood'u aratmayacak sahneler yaşandı. Özel kanallarda yaşanan basit çatışma sahnelerine karşın oldukça başarılı sahnelerin çekildiği dizinin bir bölümünde, Türk istihbaratı İngiliz istihbaratına karşı başarılı bir operasyon düzenlendi.

NAMAZDA VURDULAR

İzleyicileri ekranların başına kilitleyen dizide, aksiyon sahneleri bunlarla da sınırlı kalmadı. Dizinin başka bir bölümünde, Türk istihbaratından biri, İsrailli bir keskin nişancının hedefi oluyor. Türk istihbaratçı, namazını kıldığı anda İsrailli keskin nişancının hedefi oluyor.

SPONSORLUĞUMUZ HAKKINDA

TRT1’de yayınlanmaya başlanan MİLAT dizisi  sponsorları arasında yer  alan MAVİ OPTİK’in sahibi Nuh OKUR diziye sponsor  olma kararıyla  alakalı şu açıklamalarda bulundu.: “ TRT’nin bu kaliteli yapımına sponsor olduğumuz için gururluyuz. Her fırsatta sanatsal ve kültürel faaliyetlere destek olmaya çalışan firmamızın  Milat dizisine sponsor olmasıda bu vizyonun bir sonucudur. Dizinin yapım ekibi, oyuncuları ve tüm sahne arkası çalışanlarının başarılarının devamını diliyorum.”

Mavi Optik